GeneO+

Depilacja laserowa Białystok

Czym jest geneO+

GeneO+ to najnowocześniejsze urządzenie marki Pollogen® do wykonywania zabiegu odnowy skóry z wykorzystaniem unikalnej technologii OxyGeneo. Dzięki geneO+ w czasie jednego zabiegu inicjuje się powstanie kilku następujących po sobie procesów, które wpływają na zdecydowaną i natychmiastową poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Jak działa geneO+?

Urządzenie stymuluje złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka, a ten naturalny proces oczyszczający odsłania warstwę młodszych komórek, które łatwo wchłaniają zawarte w preparatach kosmetycznych składniki odżywcze. Dzięki technologii OxyGeneo powstają bardzo duże ilości pęcherzyków CO2 (dwutlenku węgla), które rozpryskują się na skórze i trafiają do jej zewnętrznych warstw. Pęcherzyki CO2 to efekt reakcji, jaka zachodzi między składnikami musującej kapsułki (z aktywnym dwuwęglanem sodu i kwasem cytrynowym) a żelem zawierającym naturalne składniki, rozprowadzanym równomiernie na skórze.
W bogatym w CO2 środowisku zwiększa się kwasowość krwi (czyli obniża się jej pH). To z kolei wywołuje efekt Bohra – naturalną reakcję krwi na obniżanie pH, w wyniku której hemoglobina łatwiej oddaje tlen tkankom. Proces ten prowadzi do zwiększenia ilości tego gazu w naskórku i do lepszego natlenienia tkanek. Na skutek tej fizjologicznej reakcji zwiększa się przepływ krwi w naczyniach włosowatych i poprawia się metabolizm komórek. Musowanie przyspiesza zaś wchłanianie aktywnych składników odżywczego żelu.

Jak przebiega zabieg z użyciem urządzenia geneO+?

Cząsteczki CO2 powstają przy użyciu aplikatora OxyGeneo – elementu urządzenia geneO+. Pierwszym etapem jest oczyszczenie skóry poddawanej zabiegowi. Na oczyszczony fragment nakłada się bogaty w składniki aktywne żel. Następnie na głowicy aplikatora mocuje się musującą kapsułkę. Głowicą na skórze wykonuje się koliste ruchy, którymi równomiernie rozprowadza się aktywny, odżywczy żel, złuszcza naskórek i uwalnia składniki kapsułki.

Jakie rodzaje zabiegów wykonuje się przy użyciu geneO+?

Urządzenie geneO+ można wykorzystać do przeprowadzenia dwóch rodzajów zabiegów z wykorzystaniem technologii OxyGeneoTM:

 • NeoRevive® – do odmłodzenia skóry
 • NeoBright® – do rozjaśnienia i odżywienia skóry.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu NeoRevive®?

Efekty stosowania zabiegu są natychmiastowe i dają się zauważyć gołym okiem – to  bardziej promienna, pełna wigoru i dobrze odżywiona skóra o zdecydowanie młodszym i bardziej zwartym wyglądzie. Po zabiegu można liczyć, że nastąpi:

 • redukcja i wypłycenie zmarszczek mimicznych oraz poprawa struktury tkanki
 • zauważalne ożywienie wyglądu skóry
 • wyrównanie i rozjaśnienie kolorytu tkanki
 • redukcja zmian pigmentowych
 • lepsze nawilżenie i napięcie skóry.

Czy zabieg NeoBright® daje widoczne efekty?

Tak, zabieg rozjaśniania i odżywiania skóry daje te same, natychmiastowe zauważalne efekty, co zastosowanie procedury NeoRevive®, a oprócz tego uzyskuje się dodatkowe korzyści:

 • zdecydowaną, widoczną poprawę gładkości skóry
 • rozjaśnienie i rozświetlenie koloru tkanki
 • łagodne rozjaśnienie brązowych plam – efekt ten obserwowano u 100% osób poddanych zabiegowi w czasie badań nadzorowanych i ocenianych przez dermatologów
 • redukcję zmian wywołanych fotostarzeniem się skóry.

Jakie składniki aktywne wykorzystywane są w odnowie skóry przy użyciu geneO+?

Skład żelu odżywczego, który aplikuje się na skórę podczas zabiegu, zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli przeprowadzany ma być zabieg NeoRevive®, na skórę trafi serum nasycone składnikami działającymi energetyzująco na komórki, zmniejszającymi procesy zapalne, stymulującymi produkcję włókien kolagenowych i o działaniu przeciwutleniającym i nawilżającym. Żel będzie zawierał rybozę, wyciągi z granatu i dzikiej róży oraz witaminy i kwas hialuronowy.

Przy zabiegu NeoBright® zastosowany zostanie z kolei żel o działaniu przeciwutleniającym, zwiększającym nawilżenie i elastyczność skóry oraz bogaty w składniki hamujące wytwarzanie pigmentu w skórze i leczące przebarwienia, które już się pojawiły. W składzie preparatu znajdą się zatem witaminy, kwasy: hialuronowy, kojowy i azelainowy oraz wyciąg z dzikiej róży.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem urządzenia geneO+?

Zabiegowi z wykorzystaniem innowacyjnej i wysoce skutecznej technologii odnowy skóry OxyGeneo mogą poddać się wszystkie osoby, które:

 • oczekują natychmiastowych i zauważalnych efektów poprawy wyglądu, koloru i gładkości skóry,
 • chcą udoskonalić swój wygląd przed ważnym wydarzeniem w ich życiu (np. ślub, zabawa, udział w sesji fotograficznej)
 • poszukują skutecznej metody na redukcję istniejących przebarwień na skórze i chcą pozbyć się efektu zszarzałej, ponurej i zmęczonej cery,
 • nie mogą poświęcać dużo czasu na profesjonalną pielęgnację skóry, a oczekują mierzalnych, szybkich efektów.

Ile czasu trwa zabieg odnowy skóry z użyciem geneO+?

Czas każdego zabiegu może być indywidualnie dobrany i trwać od 20 minut do 1 godziny w jednej sesji. Całkowity czas trwania zabiegu zależy od tego, czy będzie to kompleksowe działanie na skórę twarzy, w którym użycie geneO+ stanie się tylko jednym z etapów pielęgnacji i leczenia, czy też będzie to zabieg lunchowy – przeznaczony dla osób zabieganych.

Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania?

Nie, zabieg geneO+ nie wymaga wcześniejszych przygotowań.

Ile zabiegów trzeba wykonać i jak często, aby zauważyć efekty?

Zastosowanie technologii OxyGeneo daje natychmiastowy i widoczny skutek już po pierwszym zastosowaniu. Aby utrzymać lub wzmocnić osiągnięty efekt, zaleca się skorzystać z serii 6 zabiegów. Najczęściej wykonuje się je raz w tygodniu. W długoterminowych kuracjach anti-ageing zalecane jest korzystanie z zabiegu raz w miesiącu.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne po zastosowaniu urządzenia geneO+?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale skutek ten mija po kilku godzinach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem geneO+?

Nie wolno poddawać skóry zabiegowi odżywiania ani rozjaśniania, jeśli:

 • zachodzi podejrzenie istnienia nowotworu lub chorowało się na nowotwór,
 • oczekuje się dziecka lub karmi się je piersią,
 • na skórze istnieją aktywne, zapalne zmiany trądzikowe, egzemy, wysypki, pojawiła się opryszczka, choruje się na łuszczycę, inne zapalne choroby skóry lub zaburzenia naczyniowe na powierzchni, która miałaby zostać poddana leczeniu,
 • stwierdzono cukrzycę, zaburzenia krążenia lub nerwowe,
 • skóra była poddawana zabiegom medycyny estetycznej lub kuracjom Accutan czy Retin A.

Czy geneO+ jest bezpieczny i czy posiada certyfikat europejski?

Tak, zarówno geneO+, jak i technologia OxyGeneo są bezpieczne. Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: europejski CE, amerykański FDA i kanadyjski MOH.

Jeżeli masz pytania zapraszamy do umówienia się po przez formularz kontaktowy lub telefonicznie na bezpłatną konsultacje na której odpowiemy na wszystkie pytania.
W trosce o naszych klientów zawsze dbamy o przeglądy serwisowe, wykwalifikowaną kadrę oraz pracę na sprzęcie najwyższej jakości