Laserowe usuwanie przebarwień

Depilacja laserowa Białystok

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Ciemne plamy, które  w pewnym wieku goszczą na naszej twarzy, dłoniach czy dekolcie to nic innego jak wynik zaburzenie melanocytów, które są komórkami tworzącymi melaninę są to tzw. przebarwienia na twarzy. Melanina z kolei  nadaje ciemniejszy kolor naszej skórze. Przyczyn złej pracy melanocytów jest wiele np.  intensywne opalanie,  leki, zioła  hormony, stosowanie substancji fotouczulajacych podczas opalania np.  perfumy. 

Przebarwienia na twarzy wyglądają jak małe drobne kropeczki ale pojawiają się również duże plamy o nieregularnych kształtach. Ale to nie znaczy że jesteśmy wobec nich bezsilni. Jest na to sposób – laserowe usuwanie przebarwień. Przebarwienia są umiejscowione na różnej głębokości. Najłatwiej jest nam usunąć przebarwienia, które są położone w naskórku i walka z tymi przebarwieniami jest możliwa praktycznie w 100 procentach. Przebarwienia położone głębiej wymagają więcej zabiegów lub terapii łączonych. Dlatego pamiętajmy by dbać o naszą skórę która, ma skłonności do nieestetycznych plam pigmentacyjnych reagujmy szybko, usuwajmy przebarwienia  i dbajmy profilaktycznie chroniąc skórę przed słońcem oraz stosując kremy rozjaśniające w pielęgnacji domowej.

Laserowe usuwanie przebarwień – wskazania:

Laserowy zabieg usuwania przebarwień urządzeniem Alma Harmony to przede wszystkim jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych technologii do walki z przebarwieniami. Skutecznie usuwa lub niweluje problemy takie jak:

 • Plamy starcze
 • Piegi
 • Plamy soczewicowate
 • Płytkie zmiany pigmentacyjne
 • Plamy po słoneczne
 • Zaburzenia pigmentacyjne

Laserowe usuwanie przebarwień – jak przygotować się do zabiegu?

 • 4 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy leków fotouczulających – szczególne: antybiotyku, niektóre leki antyalergiczne.
 • Po zakończonej terapii doustnej retinoidami musi minąć przynajmniej 6 miesięcy.
 • Nie stosujemy ziół fotouczulających 4 tygodnie przed zabiegiem – szczególnie zioła takie jak: dziurawiec, arcydzięgiel, ruta zwyczajna, aminek większy.
 • Zalecamy picie dużej ilości wody przed każdym zabiegiem laserowym.
 • Nie opalamy się, nie korzystamy z solarium oraz nie stosujemy żadnych kremów barwiących skórę 4 tygodnie przed laserowym zamykaniem naczynek.
 • Laserowe usuwanie przebarwień wykonać można 4 tygodnie po zaprzestaniu stosowania kremów z retinolem.
 • Dzień przed nie pijemy alkoholu oraz nie bierzemy leków rozrzedzających krew np. aspiryna.
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonujemy zabiegów drażniących skórę  np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, kremy z witaminą i inne lasery.
 • Przebarwienia na twarzy mogą zostać usunięte laserem Alma Harmony tylko na skórze zdrowej, która nie ma zmian wirusowych i bakteryjnych np. opryszczka.

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień?

Przed wykonaniem zabiegu klient zapoznaje się z kartą zdrowia, a kosmetolog  ocenia nasilenie powierzchnie i głębokość przebarwień oraz przed każdym zabiegiem  wykonywana jest próba laserowa, by dobrać  parametry tak by zabieg przyniósł oczekiwane efekty.  Następnie zabezpieczamy oczy klienta specjalnymi okularami oraz nakładamy przezroczysty żel. Zabieg w zależności od powierzchni trwa od 15 – 50  min. Podczas zabiegu klient może czuć delikatne szczypanie. Laser Alma Harmony ma wbudowany system chłodzenia, dlatego zabieg nie jest bolesny. Po zabiegu nakładamy specjalny krem zabezpieczający skórę i czekamy aż przebarwienia na twarzy zminimalizują się 🙂

Laserowe usuwanie przebarwień – jak wygląda skóra po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może być delikatnie opuchnięta a przebarwienia przyciemnione. Pacjent może odczuwać szczypanie oraz ciepło. Odczucia te mogą utrzymać do kilku dni. Usunięte przebarwienia na twarzy koniecznie trzeba chronić przed promieniowaniem słonczym nawet w pochmurne dni.

Jak skuteczny jest zabieg laserowego usuwania przebarwień?

W zależności od głębokości przebarwień, możemy skutecznie w 100%  usunąć przebarwienia powierzchowne lub znacznie rozjaśnić głębokie plamy pigmentacyjne. Laserowe usuwanie przebarwień  daje bardzo szybko widoczne efekty, nawet już po pierwszej sesji.

Przebarwienia na twarzy – jak dbać o skórę po zabiegu?

 • 3-4 tygodnie po zabiegu bezwzględny zakaz opalania, korzystania z solarium
 • Przez 7 dni po zabiegu nie korzystamy z sauny, gorących kąpieli oraz basenu
 • Skórę po zabiegu należy zawsze chronić kremem z filtrem SPF50
 • Przez 2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy żadnych kremów drażniących, oraz żadnych preparatów które zawierają alkohol oraz nie wykonujemy zabiegów złuszczających
 • Pamiętajmy by po każdym zabiegu laserowym zachować wysoką higienę: czysta pościel, czysty bądź jednorazowy ręcznik do przecierania twarzy.

Rekomendowana ilość zabiegów?

Ilość zabiegów laserowego usuwanie przebarwień zawsze ustalona jest indywidualnie w zależności od nasilenia problemu. Rekomendowana ilość zabiegów to 3 – 6 zabiegów, które wykonywane są w odstępach co 4 – 6  tygodni.

Jak dbać o skórę ze skłonnościami do przebarwień na twarzy?

Osoby które mają skłonność do przebarwień przede wszystkim powinny chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i zdecydowanie unikać opalania. W okresie letnim bezwzględnie należy stosować  kremy z SPF50, a w okresie jesienno-zimowym kremy z SPF30. W Okresie letnim nie używamy perfum które mają w sobie olejki i alkohol ponieważ substancje te działają fotouczulająco. W okresie letnim pamiętaj że, niektóre leki i zioła działają fotouczulająco. Leki takie jak  np. antybiotyki, leki hormonalne niektóre leki antyalergiczne; zioła np. dziurawiec, ruta, rumianek, bergamotka. Dlatego jeżeli używasz leków lub ziół fotouczulających chroń skórę przed słońcem. Pielęgnacja domowa również powinna być dostosowana do problemu przebarwień.

Zachęcamy do pielęgnacji domowej firmy Dermalogica z serii Power Bright TRx.

Jeżeli masz pytania zapraszamy do umówienia się po przez formularz kontaktowy lub telefonicznie na bezpłatną konsultacje na której odpowiemy na wszystkie pytania.
W trosce o naszych klientów zawsze dbamy o przeglądy serwisowe, wykwalifikowaną kadrę oraz pracę na sprzęcie najwyższej jakości