Makijaż permanentny

Chciałabyś budzić ze świeżym spojrzeniem, makijażem który jest ale go nie widać?

Jesteśmy po to, by Ci w tym pomóc. Marzysz o tym by Twój makijaż nie zajmował Ci zbyt dużo czasu podczas porannych obowiązków lub nie chcesz już czuć skrępowania podczas pobytu na basenie. Jeżeli odpowiedź brzmi tak. Jesteś na dobrej drodze by Twoje marzenia odnośnie świetnego wyglądu w każdej sytuacji stały się faktem –  makijaż permanentny jest właśnie dla Ciebie.

Makijaż permanentny to nie tylko komfort i wygoda, a również oszczędność czasu. Bardzo dobrze sprawdza się w maskowaniu drobnych niedoskonałości twarzy, podkreśleniu, asymetrii brwi lub uzupełnieniu ubytków czy pogłębieniu spojrzenia lub podkreślenia oka.

Poniżej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania: Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ? Ile trwa zabieg, czy jest bolesny, jakie techniki wykorzystujemy w makijażu brwi? Dowiesz się również jakie kreski preferujemy, po co jest korekta i jak długo utrzymuje się makijaż permanentny. 

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ?

Decydując się na makijaż permanentny musimy zapoznać się z całą procedurą zabiegową. Pierwszym krokiem jest konsultacja i wykluczenie wszystkich przeciwwskazań do zabiegu. Bardzo ważne jest to aby rzetelnie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć na wszystkie pytania zawarte w karcie aby efekt końcowy makijażu permanentnego by zgodny z zamierzonym celem.  Drugim krokiem jest rysunek wstępny. Jest on potrzebny po to by wizualizować Ci jak będzie wyglądał makijaż permanentny. Zawsze słuchamy  naszych klientów dlatego też rysunek to jest ten moment gdzie klient może powiedzieć co lubi jakie ma oczekiwania oraz jakie są jego obawy odnośnie makijażu permanentnego. Po dobraniu idealnego kształtu, dobieramy odpowiedni kolor do urody i karnacji. Ostatnim krokiem jest nałożenie znieczulenia oraz wykonanie pigmentacji.

Mocne nasycenie koloru oraz zaczerwienie i delikatna opuchlizna jest normalną koleją rzeczy nie należy się tym martwić. Zaczerwienie zazwyczaj utrzymuje się 1-2 w zależności od wrażliwości skóry i pigmentowanego miejsca a kolor wyłuszcza się około tygodnia.

Pamiętaj by po pigmentacji zawsze stosować się do zaleceń  specjalisty. Pielęgnacja po zabiegu jest równie ważna jak sam zabieg tak by osiągnąć satysfakcjonujący efekt makijażu permanentnego.

Kiedy spotykamy się na korekcie makijażu permanentnego ?

W makijażu permanentnym zawsze są dwa spotkania. Dlatego na ponownym zabiegu spotykamy się po 3 tygodniach kiedy mamy pewność że pigment wyłuszczył się całkowicie i miejsce zabiegowe jest wygojone.

Ile trwa zabieg?

Zabieg makijażu  permanentnego brwi trwa zazwyczaj 2,5 godziny. Natomiast kreska dekoracyjna 2 godziny a kreska zagęszczająca 1,5 godziny.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Makijaż permanentny jest zabiegiem inwazyjnym z użyciem igły oraz profesjonalnego urządzenia przeznaczonego do makijażu. Bolesność jest uzależniona od miejsca zabiegowego. Metoda makijażu permanentnego brwi jest mało bolesny,  natomiast kreski są bardziej odczuwalne. Podczas zabiegu wykorzystujemy znieczulenie miejscowe dlatego też  ból jest praktycznie wyeliminowany z zabiegu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ?

Trwałość makijażu uzależniona jest od skóry, pielęgnacji oraz intensywności makijażu. Jeżeli decydujemy się na bardzo delikatne brwi metodą Ombre, po roku zalecamy odświeżenie makijażu,natomiast jeżeli decydujemy się na intensywniejsze brwi metodą cienia, makijaż może się utrzymać 2 lata. W przypadku kresek jest to okres 3 lat. Po tym okresie należy uzupełnić intensywność koloru. Zawsze pamiętajmy, że prawidłowa pielęgnacja naszej skóry i utrzymanie nawilżenia powoduje, że pigment dłużej utrzymuje się między naskórkiem, a skórą właściwą i dłużej możemy się cieszyć idealnym makijażem permanentnym.

Jakie techniki zabiegowe wykorzystujemy w makijażu permanentnym brwi?

W makijażu permanentnym brwi posługujemy się dwiema najbardziej pożądanymi technikami – technika ombre oraz technika cienia.

Ombre to najbardziej pożądana technika brwi na rynku. Jest to makijaż bardzo naturalny i jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry oraz sprawdza się u klientów w każdym wieku. Brwi w technice ombre charakteryzuje się brakiem zarysowanych granic. Dzięki rozproszeniu pigmentu. Podstawa jest intensywniejsza i rozprasza się ku górze, natomiast początek brwi pozostaje bardzo delikatny

Metoda cienia jest bardzo podobna do metody Ombre.  Różnią się one intensywnością  koloru oraz daje efekt podobny do tego który możemy uzyskać przy pomocy kredki. 

Jaka kreska to idealna kreska ?

Makijaż permanentny oczu dobieramy przede wszystkim do kształtu oka. Każde oko jest inne i nawet jeżeli marzysz o długiej kresce dekoracyjnej, nie zawsze możesz sobie na nią pozwolić, ze względu na kształt oka. Doświadczony specjalista wytłumaczy Ci wszystko i dobierze odpowiedni kształt dla Twoich oczu tak by kreska permanentna i podkreśliła Twoje spojrzenie.

Sterylność i bezpieczeństwo.

Igły do makijażu permanentnego ZAWSZE są jednorazowe. Zawsze igły oraz rączka są rozpakowywane przy kliencie. Starannie dbamy o jakość oraz o sterylność która zachowana jest w gabinecie.

Makijaż permanentny to zabieg trwałego makijażu, który pozostaje z Tobą na dłużej więc Twoja decyzja musi być przemyślana. Pamiętaj że, Makijaż jest po to by podkreślić Twoją urodę a nie pomalować Cie na wieczorną kolację. Holistycznie podchodzimy do zabiegów które wykonujemy, dlatego też jeżeli masz pytania zapraszamy na bezpłatną konsultacje do naszego Instytutu Kosmetologii Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cie pytania oraz wykonamy rysunek wstępny żeby z wizualizować Ci jak może wyglądać Twoje spojrzenie z makijażem  permanentnym.

Efekt Makijażu

Przed Po

Efekt Makijażu

Przed Po

Efekt Makijażu

Przed Po

Jeżeli masz pytania zapraszamy do umówienia się po przez formularz kontaktowy lub telefonicznie na bezpłatną konsultacje na której odpowiemy na wszystkie pytania.
W trosce o naszych klientów zawsze dbamy o przeglądy serwisowe, wykwalifikowaną kadrę oraz pracę na sprzęcie najwyższej jakości