Instytut Kosmetologii

Technologie

Strona główna » Technologie

Vectus

Laser Vectus został stworzony przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies, która została założona w 1987 roku w Burlington (Massachusetts, USA). Firma Palomar od początku swojego istnienia nastawiona była na rozwój technologii związanych z zastosowaniem lasera do celów medycznych i kosmetycznych. Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia. System został opracowany przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Vectus. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową efektywność kliniczną , bezpieczeństwo, odczucia i komfort pacjenta.

Urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego można posłużyć się:

  • głowicą z małym spotem zabiegowym dla większej precyzji
  • głowicą z dużym spotem, który w znaczący sposób skraca czas trwania zabiegu.
  • SkinTel™ posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

Endermologie LPG

Endermologie swoją historie zaczyna od 1986 roku. Wynalazł i opracował ją Francuz Louis Paul Guitay (stąd nazwa LPG) jako zabieg zastępujący masaż manualny . Endermolab od LPG® stosuje technologię endermologie® umożliwiającą wykonywanie w 100% naturalnych zabiegów stymulacji tkanek służących urodzie i zdrowiu. Pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę, zwalcza cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość skóry ciała i twarzy oraz obrzęki. Specjalny system zdalnie sterowanych rolek LPG® działa na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy (uwalniania tluszczu), produkcji kolagenu i elastyny, skutecznie ujędrniając skórę.

Emerge

Emerge™ to laser frakcyjny, nieablacyjny laser diodowy o długości fali 1410nm i gęstości do 0mJ/mb amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do resurfacingu (odmładzania skóry), usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Emerge™ posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek
EmergeTM stosuje fototermolizę frakcyjną, emitując impulsy w postaci mikrowiązek światła, które tworzą kolumny koagulacji w naskórku i skórze właściwej, pozostawiając otaczające tkanki nienaruszone. Naturalny proces gojenia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny odbudowując zdrową tkankę.

GeneO+

GeneO™ to przełomowa technologia Microbubble Energy 3 w 1, która oferuje kompletną pielęgnację skóry, w tym: złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry, wchłanianie podstawowych składników rewitalizujących skórę oraz naturalne dotlenienie skóry od wewnątrz. W technologii wykorzystywane są opatentowane kapsułki: NeoRevive i NeoBright oraz żel zabiegowy. Wzajemne oddziaływanie na siebie kapsułki i żelu zabiegowego powoduje wytwarzanie na skórze niezliczonej ilości mikropęcherzyków zawierających CO2, które zmniejszają powinowactwo hemoglobiny do tlenu, uwalniając go do tkanek i natychmiast dotleniając skórę. Kapsułka NeoRevive – odmłodzenie skóry: redukcja zmarszczek i ujędrnienie skóry, zmniejszenie porów, poprawa gęstości i odżywienie skóry, zdrowszy i bardziej promienny wygląd Kapsułka NeoBright – rozjaśnienie i odżywienie skóry, rozświetlenie i promienny wygląd skóry, naturalne dotlenienie i nawilżenie skóry, wyrównanie kolorytu, poprawa gęstości i odżywienie skóry

  • do wszystkich rodzajów skóry
  • wykorzystuje naturalne mechanizmy organizmu tzw. „efekt bohra”
  • formuła bogata w składniki odżywcze
  • jednorazowe sterylne końcówki

Apilus

Jest to nowoczesny aparat do elektroepilacji oraz elektrokoagulacji. Kanadyjski producent aparatów Apilus zajmuje pozycję światowego lidera w zakresie definitywnej epilacji. Pierwszy aparat został wyprodukowany już w 1978r. Sprzęt ten posiada certyfikat FDA( organizacja badająca wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów medycznych)

Co możemy wykonać za pomocą elektrokoagulacji ?

Termokoagulacja, to zabieg który wykorzystuje prąd wysokiej częstotliwości. Uzyskujemy efekt koagulacji (ścinanie białek) powierzchniowych niedoskonałości skóry takich jak:

  • zmiany naczyniowe, np. pęknięcia naczyń włosowatych, plamki Campbella, rubinki
  • zmiany skórne, np. brodawczaki, prosaki, włókniaki
  • przebarwienia, zwłaszcza plamy starcze (tylko po konsultacji lekarskiej)

Alma Harmony Baby DVL

Izraelska firma Alma Lasers™ jest światowym liderem w tworzeniu technologii działających w oparciu o laser, światło, fale radiowe oraz ultradźwięki, przeznaczonych dla medycyny estetyczne. Oferuje innowacyjne systemy łączące kilka technologii w jednym urządzeniu, które wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom klientów.

Platforma Alma Rejuve oferuje szeroki wybór zabiegów na twarz. Zabiegi są całkowicie bezpieczne, nawet na delikatnej i cienkiej skórze, jak szyja i dekolt. Efektem zabiegów jest poprawa wyglądu zmian naczyniowych i redukcja zmian pigmentowych, zmniejszenie wielkości porów, poprawa kolorytu i struktury skóry.

Stosując serię trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia Dye-VL™ daje możliwość leczenia Klientów ze zmianami naczyniowymi i pigmentacyjnymi. Wykorzystuje ona emisje światła z przedziału 500 do 600 nm. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki, a ponadto uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie.

Laser Dye-VL™ został inteligentnie zaprojektowany, aby dobrać bezpieczne parametry energii i selektywnie atakować wybrane komórki, nie naruszając przy tym tych zdrowych, biorących udział w regeneracji. 

Alma Harmony Baby NIR

NIR – Termolifting, czyli skuteczny lifting bez skalpela!

Głowica NIR emitująca światło bliskiej podczerwieni umożliwia uzyskanie liftingu, ujędrnienia, tonizacji i napięcia skóry .Ponadto wykazuje działanie łagodzące w bólach mięśni i stawów.
Światło bliskiej podczerwieni prowadzi do rozgrzania wybiórczo i miejscowo skóry w celu wytworzenia skurczu włókien kolagenowych oraz pobudzenia produkcji nowego kolagenu co wywołuje efekt napięcia i ujędrnienia skóry.

Long Time Liner

Założycielką Long-Time-Liner jest Frau Waltraud Kuffner, która od 20 lat  z wielką determinacją kładzie nacisk na najwyższą jakość urządzenia, materiałów i usług. Determinacja i upór założycielki przyniosły wspaniałe rezultaty. Dzisiaj makijaż permanentny wykonywany metodą Long-Time-Liner® uznaje się za najbardziej doskonały. Daje on maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu i niespotykaną w innych metodach precyzję. Jest niezwykle delikatny i naturalny a jednocześnie bardzo trwały.

Maximus TriLipo

Maximus TriLipo to obecnie jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń dostępnych na rynku medycyny estetycznej. Przeznaczone jest do nieinwazyjnych zabiegów poprawy stanu skóry, modelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Fenomen urządzenia polega na jego kompleksowości, połączenie technologii — TriLipo RF oraz TriLipo DMA pozwala jednocześnie wpływać na naskórek, skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz mięśnie, dzięki czemu jest jedynym takim urządzeniem w Polsce. Co więcej, zaopatrzony jest w trzy głowice, co znacznie ułatwia pracę na różnych partiach ciała, a tym samym umożliwia wykonywanie zabiegów zarówno na ciało, jak i problematyczne okolice twarzy. Efekty są natychmiastowe i długotrwałe.