Fotoodmładzanie

Depilacja laserowa Białystok

Fotoodmładzanie – jak skutecznie przeciwdziałać fotostarzeniu się skóry?

Laser Alma Harmony  jest liderem w tej dziedzinie?

Co to jest fotostarzenie?

Powodem fotostarzenia się naszej skóry są czynniki endogenne, na które nie mamy wpływu, ponieważ spowodowane są genetycznie zapisanymi zmianami w naszym organizmie. Natomiast na drugi czynnik egzogenny mamy już wpływ, ponieważ są to czynniki środowiskowe. Jednym z nich jest słońce. Promieniowanie ultrafioletowe jest nam potrzebne chociażby dlatego, że uczestniczy w syntezie witaminy D, która jest nam niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Niestety efektem ubocznym słońca to niekorzystny wpływ na naszą skórę. Promieniowanie UV aż w 80% jest odpowiedzialne za starzenie się naszej skóry.  Fotostarzenie skóry polega na wielu niekorzystnych  procesach w strukturach komórek skóry pod wpływem promieniowania UV, które doprowadzają do zmian wyglądu tkanki skórnej oraz zaburzenia funkcji i struktury skóry. Oczywiście proces starzenia podczas ekspozycji na promieniowanie słoneczne zarówno ze źródeł naturalnych jak i sztucznych zależy od intensywności  oraz czasu poddawania skóry na promieniowanie  UV. Uszkodzenie skóry spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV podzielone jest na 4 stadia.

 • I stadium (20-30 lat) – pierwsze objawy starzenia czyli drobne zmarszczki i przebarwienia
 • II stadium (35 – 50 lat) – pierwsze zmarszczki mimiczne, początki rogowacenia starczego
 • III stadium (>50 lat) – widoczne zmarszczki, mocne zmiany pigmentacyjne oraz rogowacenie starcze
 • IV stadium – intensywne starzenie się skóry liczne zmarszczki, liczne głębokie zmarszczki, suchość skóry spowodowana złym funkcjonowaniem gruczołów łojowych i potowych. Brak Elastyczności

Słońce jest dla nas niezbędne ale pamiętajmy, że do wszystkiego musimy podchodzić z umiarem. Profilaktyka ochrony twarzy szyi i dekoltu kremami z wysokim filtrem powinna być już od najmłodszych lat. Spowalnia to proces starzenia się naszej skóry. Jednak jeżeli już zauważymy pierwsze oznaki fotostarzenia takie jak drobne zmiany pigmentacyjne to nie zwlekajmy z tym długo. Zapobiegniemy wtedy pogłębieniu zmian pigmentacyjnych. Zalecamy od razu usunięcie, sprawdzonym  i skutecznym sposobem jakim jest Laser Alma Harmony.

Jak Laser Alma Harmony działa na przedwczesne starzenie spowodowane słońcem – fotoodmładzenie?

Fotoodmładzanie laserem Alma Harmony opiera się na dostarczaniu energii  w chromofory melaniny i hemoglobiny w skórze. Laser skutecznie selekcjonuje  wiązkę światła w problem czyli w drobne naczynka i przebarwienia i usuwa niepożądane zmiany skórne. 

Czy zabieg Fotoodmładzanie jest bolesny ?

Podczas zabiegu odczuwamy delikatne ukłucie porównywalne do ukłucia przez komara, ale zabieg nie jest bolesny, dlatego zabieg nie wymaga nałożenia znieczulenia.

Jak wygląda skóra o zabiegu – Fotoodmładzanie?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona oraz pacjent odczuwa ciepło na skórze poddanej zabiegowi. Efekt ten może utrzymywać się od 1-3 dni.

Ile potrzebujemy zabiegów by skutecznie rozjaśnić skórę ?

W zależności od problemów pacjenta oraz wieku dobieramy serie zabiegową. Seria zabiegowa to 3 – 6 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.  Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć rozjaśnienie skóry i zniwelowanie pierwszych oznak fotostarzenia.

Jakie efekty uzyskamy po zabiegu — fotoodmładzanie?

Po serii zabiegów fotodmładzania uzyskujemy rozjaśnienie skóry. Drobne naczynka są zamknięte, a przebarwienia usunięte lub skutecznie rozjaśnione. Dzięki zabiegowi fotoodmładzania uzyskujemy również  wypłycenie zmarszczek

Jak należy się przygotować do zabiegu ?

 • 4 tygodnie przed zabiegiem fotoodmładzania nie stosujemy leków fotouczulających  – szczególnie: antybiotyku, niektóre leki antyalergiczne.
 • Unikamy eksponowania skóry na promienie UV, nie korzystamy z solarium oraz nie stosujemy żadnych kremów barwiących skórę 4 tygodnie przed laserowym zamykaniem naczynek.
 • Dzień przed nie pijemy alkoholu oraz nie bierzemy leków rozrzedzających krew np. aspiryna
 • Nie wykonujemy zabiegów drażniących skórę 2 tygodnie przed zabiegiem np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, kremy z witaminą i inne lasery.
 • Zabieg wykonujemy zawsze na skórze zdrowej, która nie ma zmian wirusowych i bakteryjnych np. opryszczka
 • Nie stosujemy ziół fotouczylających 4 tygodnie przed zabiegiem – szczególnie zioła takie jak: dziurawiec, arcydzięgiel, ruta zwyczajna, aminek większy.
 • Po zakończonej terapii doustnej retinoidami musi minąć przynajmniej 6 miesięcy.
 • Nie stosujemy kremów z retinolem 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Zalecamy picie dużej ilości wody przed każdym zabiegiem laserowym.

Jak postępować ze skórą po zabiegu – fotodmładzania ?

 • 3-4 tygodnie po zabiegu zamykania naczynek bezwzględny zakaz opalania, korzystania z solarium
 • Skórę po zabiegu należy zawsze chronić przed promieniami słonecznymi kremem z filtrem SPF50.
 • Zamykanie naczynek na twarzy jest przeciwwskazaniem do korzystania z saun i basenów.
 • Przez 2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy żadnych kremów drażniących oraz żadnych preparatów.
 • Nie wykonujemy zabiegów złuszczających, ponieważ skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia.
 • Laserowe zamykanie naczynek powoduje, że skóra na twarzy jest wrażliwa dlatego pamiętajmy o zachowaniu wysokiej higieny: czysta pościel, czysty bądź jednorazowy ręcznik do przecierania twarzy.

Jeżeli masz pytania zapraszamy do umówienia się po przez formularz kontaktowy lub telefonicznie na bezpłatną konsultacje na której odpowiemy na wszystkie pytania.
W trosce o naszych klientów zawsze dbamy o przeglądy serwisowe, wykwalifikowaną kadrę oraz pracę na sprzęcie najwyższej jakości