Instytut Kosmetologii

Rzęsy

Magnetyzuj spojrzeniem.

Oczy są najważniejszym zmysłem człowieka. To dzięki nim wiemy, jak wygląda świat i potrafimy się w nim odnaleźć. Dlatego my specjaliści od podkreślenia piękna, stoimy na straży aby wasze oczy były zwierciadłem duszy. Jak Możemy podkreślić urodę oczu?? . Oczywiście dbając o rzęsy. We współczesnym społeczeństwie rzęsy pełnią funkcję nie tylko ochronną, ale także ozdobną. Niektóre z nas obdarzone są pięknymi gęstymi, ciemnymi rzęsami, na które patrzymy z zachwytem marząc o równie pięknym i hiptnotyzującym spojrzeniu. Dzisiaj  pokaże wam kilka sposobów na przyciągające wzrok rzęsy. Skupie się najbardziej na permanentnym przedłużaniu rzęs, ponieważ to właśnie sztuczne rzęsy pozwalają nam najbardziej uzyskać pożądany efekt.

Permanentne przedłużanie rzęs to świetny zabieg dla zabieganych kobiet i tych, które nie mają cierpliwości do codziennego makijażu.  Dodają uroku, pewności siebie, pozwalają olśniewać spojrzeniem oraz nadają oczom głębi. Sztuczne rzęsy są w stanie zatuszować bardzo krótkie, jasne i cienkie włoski. To Ty decydujesz jaki efekt pragniesz uzyskać. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd podkreślający lekko spojrzenie, idelną metoda będzie  metoda 1:1. Jeżeli chcesz mocniej podkreślić oka to zdecydowanie powinnaś wybrać metodę objętościową. Niezależnie od wyboru zagęszczenia, rzęsy będą zdecydowanie przyciemnione i wydłużone. Wykonane stylizacje noszą się bardzo wygodnie i nie dają odczucia dyskomfortu. Po przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs efektem można cieszyć się nawet do kilku tygodni. Dobrze dobrane i zaaplikowane wyglądają bardzo delikatnie i  estetycznie, także nie należy się obawiać ich aplikacji. Jednak, żeby jak najdłużej cieszyć się takim efektem należy stosowań się do zaleceń specjalisty . Właściwie pielęgnowane rzęsy nie tylko dłużej się utrzymują, ale przede wszystkim  zabezpieczają naturalne rzęsy przed uszkodzeniami.  

Najistotniejszy jest okres pierwszych 48 godzin po aplikacji ponieważ w tym czasie zachodzi wiązanie kleju. Aby prawidłowo związał się klej unikaj:

 • korzystania z basenu, sauny, gorących kąpieli
 • mocnego rozczesywania rzęs, i dotykania
 • stosowania tłustych kosmetyków na twarz
 • narażania rzęs na kontakt z wodą
 • wykonywania intensywnego demakijażu w okolicy oczu
 • spania na brzuchu

Aby Twoje rzęsy jak najdłużej wyglądały dobrze postaraj się:

 • wykonywać delikatny demakijaż twarzy i oczu
 • unikać stosowania kosmetyków wodoodpornych, tłustych lub trudnozmywalnych
 • myć rzęsy i powieki delikatnym szamponem lub płynem dedykowanym dla przedłużanych rzęs
 • przeczesywać  rzęsy wyłącznie w razie potrzeby suchą szczoteczką
 • unikać w miarę możliwości korzystania z basenów, saun, pomieszczeń parowych i solariów – zmiany temperatury i wilgoć mogą osłabić wiązanie kleju.
 • nie używać zalotki
 • w okolicach oczu stosować kosmetyki do demakijażu na bazie wody
 • nie ciągać,  dotykać, nie pocierać i nie wyrywać doklejonych rzęs
 • stosować bibułki matujące, aby zapobiec przenoszeniu się naturalnego sebum z twarzy na rzęsy
 • zrezygnować z henny rzęs i trwałej.

Jeżeli chodzi o częstotliwość wykonywania aplikacji, aby cały czas wyglądały świeżo i zachowały objętość ,wystarczy dopełniać je średnio raz na 3-4 tygodnie. Nie ma też konieczności robienia sobie dłuższych przerw na regenerację, ponieważ naturalny cykl rzęs trwa 60 dni. Po tym czasie i tak wypadną, niezależnie od tego czy je przedłużymy, czy nie.

Jeżeli natomiast  zabieg zostanie przeprowadzony nieodpowiednio, rzęsy będą noszone za długo lub zostaną dobranie nieodpowiednie długości , kondycja naturalnych rzęs może się pogorszyć. W tedy warto odczekać, aż odrosną nowe, silne włoski.  W międzyczasie warto odżywić włosy i zadbać o ich dobre nawilżenie.

Permanentne przedłużanie rzęs jest wyjątkowo efektywnym zabiegiem. Jednak czasami niektóre Panie z nie mogą skorzystać z tego zabiegu np. z powodu uczulenia na preparaty które są używanie w aplikacji rzęs. Na szczęście tak jak wspominałam na samym początku wachlarz zabiegowy na rzęsy jest duży i każda z nas może wybrać zabieg odpowiedni dla siebie. Oto kilka z nich:

Lifting rzęs daje efekt podobny do zalotki, znacząco podkręca i podnosi rzęsy do góry. Dodatkowo optycznie zagęszcza i wydłuża rzęsy. W celu odżywienia włosów zazwyczaj łączy się go z odżywką (botox). Taki efekt jest w stanie utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Jest też odporny na wilgoć i demakijaż. Jeżeli dodatkowo, po zabiegu wykonana zostanie koloryzacja przy użyciu henny, można zrezygnować z używania maskary na parę tygodni. Na liftingu rzęs najbardziej skorzystają posiadaczki naturalnie długich, najlepiej gęstych ale prostych włosków.  Zabiegu nie polecam w przypadku infekcji oka, zaćmie, jaskrze czy zespole suchego oka.

Laminacja rzęs to zabieg bardzo zbliżony do liftingu rzęs. Też ma za zadanie trwale unieść i podkręcić rzęsy. Procedura i trwałość są do sobie bardzo zbliżone, różnią się jedynie wykończeniem. W laminacji włosy w etapie końcowym, są odżywiane za pomocną płynnej keratyny, która dobrze nawilża i nabłyszcza rzęsy.

Botoks rzęs to zabieg typowo regeneracyjny, który najlepiej stosować jako uzupełnienie laminowania lub liftingu rzęs. To bogata w witaminy odżywka ,bazujący na naturalnych olejkach roślinnych, wzbogaconych keratyną lub kolagenem. Natychmiastowo przywraca rzęsom miękkość, nawilżenie i blask. Dodatkowo, botoks rzęs wykonany po hennie, pomaga zatrzymać pigmenty wewnątrz włosa i wydłużyć czas koloryzacji. Zabieg można stosować jako uzupełnienie innych zabiegów na rzęsy lub osobno w celu odżywienia i odbudowania struktury włosków.

Odżywka do rzęs – Stymuluje wzrost, wzmacnia rzęsy oraz chroni je przed uszkodzeniami. Wspiera słabe rzęsy w zwiększaniu ich potencjału. Przekształca rzęsy w elastyczne, silne, zdrowo wyglądające i dobrze odżywione. Daje niesamowity efekt naturalnego i głębokiego spojrzenia.

Czy już wiesz co wybierzesz dla siebie ?? 🙂 Ja osobiście uwielbiam patrzeć na piękne przedłużone rzęsy ale nie potrafię ich nosić z kolei uwielbiam lifting rzęs a na wakacje wybieram odżywkę w połączeniu z liftingiem. Jeżeli będziesz chciała wykonać zabieg porozmawiaj ze specjalistą, który powie Ci jaki uzyskasz efekt po każdym zabiegu. Klucz do satysfakcji zawsze zaczyna się od rozmowy 😉

Zespół Instytutu Kosmetologii.